Tizennégy év fegyházra ítélték a zuglói bankrablót
Jogerősen tizennégy év fegyházra ítélte csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla azt a férfit, aki kétszer is kirabolt egy újpalotai, majd egy zuglói bankfiókot.
Jogerősen tizennégy év fegyházra ítélte csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla azt a férfit, aki kétszer is kirabolt egy újpalotai, majd egy zuglói bankfiókot.
A TASZ csütörtöki közleményében az áll: a Fővárosi Ítélőtábla 2011. január 19-én elutasította a Figyelő újságírójának a keresetét, amely arra irányult, hogy a Magyar Villamos Művek Zrt. irányítása alatt álló MVM cégcsoport által támogatott események, intézmények listáját és a támogatási összegeket hozzák nyilvánosságra. A TASZ a Legfelsőbb Bírósághoz fordul.
Az elsőfokon kiszabott ítéletet hagyta jóvá csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla a zálogházi rablók perében, súlyos fegyházbüntetést mérve a banda tagjaira. Varga Lászlót 13, Gombos Lászlót 12, Horváth Szilárdot pedig 20 év szabadságvesztésre ítélték. A banda negyedik tagját, Farkas Róbertet, még ma is körözik, ám sokak szerint feleslegesen, mert már nem él.
A Fővárosi Ítélőtáblán kedden elhangzott: Kovácsra változtatta nevét a móri bankrablás ügyében korábban megvádolt Hajdú László.
Hatszázezer forint kártérítést kell fizetnie a Fővárosi Bíróságnak a Kulcsár-per kilencedik rendű vádlottjának, Garamszegi Gábornak. A Fővárosi Ítélőtábla jogerős döntése szerint ugyanis a Betonút Rt. volt vezérigazgató-helyettese jelentős hátrányt szenvedett el amiatt, hogy az első fokon eljáró Varga Zoltán bíró hat hónap késéssel foglalta írásba az ítéletet, s emiatt ennyi idővel tovább állt lakhelyelhagyási tilalom alatt.
A Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön hatályon kívül helyezte a Kulcsár-ügyben hozott elsőfokú döntést és új eljárásra utasított. A bíróság ezzel igazat adott a Fellebbviteli Főügyészségnek, amely szerint az elsőfokú ítéletben olyan súlyos eljárási hibák vannak, amelyeket másodfokon nem lehet kijavítani.
Ma kezdődik a többmilliárdos sikkasztással vádolt Kulcsár Attila és társainak másodfokú büntetőpere a Fővárosi Ítélőtáblán.
Elutasította a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön azt a keresetet, amelyet mintegy kétszáz magánszemély nyújtott be Gyurcsány Ferenc volt kormányfő és Veres János volt pénzügyminiszter ellen azért, mert álláspontjuk szerint a 2006-os parlamenti választások előtt eltitkolták, meghamisították a költségvetés adatait.
Bűncselekmény hiányában jogerősen felmentette a Fővárosi Ítélőtábla december 11-én a II. kerületi rendőrkapitányt, Hangyási Sándor ezredest és két beosztottját a szolgálati visszaélés vádja alól.
A Fővárosi Ítélőtábla elutasította a Magyar Telekom ügyvédi irodájának igazolási kérelmét, így jogerősen érvénytelen a tavaly áprilisi közgyűlés több határozata, ám ez a részvényesekre nézve semmilyen kötelezettséggel nem jár - jelentette be a cég szerdán.
Megsüllyedt egy korábban sittel és háztartási lomokkal betemetett gödör fölött épült lakópark talaja. Bútorokat, hűtőszekrényt, számítógép-monitort és permetezőszereket is temettek a gödörbe, a szakértő veszélyesnek és szabálytalannak minősítette ezt a deponálási módszert. A hatóságok egy évig a szájukat tátották.
Mintegy fél milliárd forint igényt jelentett be a Magyar Telekommal szemben az Eurovia Kft. abban a perben, mely a közöttük korábban megszűnt szerződés alapján máig rendezetlen elszámolást hivatott végre lezárni. A Magyar Telekom szerint viszont nem ő tartozik, hanem neki tartoznak.
Megkapta a Fővárosi Ítélőtábla a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesület megszüntetése miatt indított polgári per iratait – közölte a Népszavával Mohácsy Zsuzsanna, a táblabíróság elnökhelyettese.
Több év múlva zárulhat csak az aszódi pénzszállító elleni rablás ügye, mivel a Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön a bűnsegédek korábbi első fokú ítéletét hatályon kívül helyezte, így esetükben az eljárás elölről kezdődik. A bíróság a rablókra kiszabott korábbi döntést helybenhagyta, illetve egyiküknél súlyosbította, kilenc évről tizenegyre emelve a fegyházban letöltendő szabadságvesztés idejét.
„Aki keveset lop, azt elkapják, aki sokat, az megússza a felelősségre vonást” – hangzik az általános közvélekedés. Ezért meglepetést okozott, hogy Kulcsár Attilát, a több milliárd forintot elsikkasztó brókert első fokon komoly, nyolc éves börtönbüntetésre ítélték. A fehérgalléros bűnügyek – az államot vagy az emberek befektetéseit érintő lenyúlások – esetében igen változatos verdiktek születtek. Felelevenítünk néhány ügyet – a teljesség igénye nélkül –, hogy megnézzük, kik úszták meg, és kik nem.